Komenský: „Škola hrou“. SMER-SD: „Škola výhrou!!“

Autor: Stanislav Martinčko | 11.8.2014 o 12:41 | Karma článku: 10,01 | Prečítané:  906x

        Jedna škola hore-dole si povedali vo vládnej strane a tak pribudne ďalšia vysoká škola v Šamoríne, napriek tomu, že starý pán pred časom povedal, že vznik ďalšej vysokej školy na Slovensku nepodpíše, lebo škôl ako takých je na Slovensku viac než dosť a aj ich úroveň z medzinárodného hľadiska nie je taká, aby sa umiestňovali aspoň v prvej stovke.

       Naše vysoké školy dosahujú skôr úroveň do tisíceho miesta. SMERU-SD  by sa ťažko cez ministra Čaploviča dala pretlačiť ďalšia vysoká škola, preto starého pána šmarili cez palubu a dali za ministra človeka, ktorý vznik vysokej školy v Šamoríne bez reptania podpísal. Nezainteresovaný by pri toľkých vysokých školách na Slovensku mohol konštatovať, že Slovensko je krajina s veľmi veľkou životnou úrovňou, ktorá zabezpečuje absolventom primeranú prácu, mzdu a oni sú tými, ktorí svojimi vedomosťami pomáhajú ostatným.  Samozrejme, že sa niektorí uplatnia aj na Slovensku, ale väčšina odchádza za chlebom do zahraničia, kde ani zďaleka nevykonávajú prácu v odbore, v ktorom skončili školu. Pre týchto absolventov je škola len akousi hrou, predĺžiť si bezstarostný študentský život za pomoci rodičov, ktorí na to majú. Ale naše slovenské vysoké školy majú aj svojich výhercov a tými sú majitelia vysokých škôl, ktorí cez dotácie a fondy nie len slovenských daňovníkov, ale aj daňovníkov EÚ zveľaďujú svoje majetky a berú vysoké mzdy. Lietajúci profesori lietajú z jednej školy na druhú a už ani pomaly nevedia, čo učia a ich nároky na študentov klesajú s počtom nalietaných kilometrov. Stačí si len všimnúť absolventov, ktorí sedia v parlamente a nevedia ani to, aká bola ich diplomovka, niektorí sa pri otázke o diplomovke radšej zatvárajú, alebo utekajú kade ľahšie.

           Pre každého absolventa vysokej školy by malo byť hrdé sa prihlásiť k svojej diplomovke, svojej práci a príkladom by mal ísť predseda NRSR, ktorý ako je známe o sebe povedal, že je vyštudovaný politológ či sociológ, aby sme si nebodaj nepomysleli, že pán predseda svoju diplomovú prácu nepísal, ako oslavu marxizmu-leninizmu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?