Oborín, Nálepkovo, Medzev a Vrátna!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 31.7.2014 o 14:16 | (upravené 1.8.2014 o 13:14) Karma článku: 7,71 | Prečítané:  1181x

          Slovensko a jeho občanov začína dobiehať a aj predbiehať rómsky problém, ktorý sa valí Slovenskom silnejšie ako voda vo Vrátnej. Voda vo Vratnej narobila obrovské škody na majetku a prírode, ale ako tá ničivá voda prišla, tak aj odišla.

          Príroda sa časom sama a aj pomocou človeka zregeneruje, škody na majetku sa dajú nahradiť a dať do poriadku. Bahno a kamene valiace sa z kopcov má na svedomí aj človek, ktorý  vidí hlavne zisk a les rúbe hlava-nehlava a k prírode sa nespráva dôstojne. Výsledok poznáme a je priam hrozný. Ale okrem valiacej vody vo Vrátnej je na Slovensku aj ďalší problém, ktorý sa valí Slovenskom a je ničivejší ako voda vo Vrátnej.  Je to dlhé roky neriešený a  kompetentnými  zanedbávaný rómsky problém, ktorý za chvíľu dosiahne rozmery cunami z Fukušimy. Vládna moc tomuto problému nevenuje dostatočnú pozornosť, problém odsúva na samoľúbeho splnomocnenca, ktorý okrem vlastnej honosnej svadby a pár kontajnerov nepriniesol nič konkrétne, čo by tento problém začalo riešiť.

        Osadníci sú vystavení vlastnému osudu, deti vychováva osada a nie rodičia a už vôbec nie škola a cirkev. V každej osade je prítomna nepredstaviteľná bieda a hlad. Osada žije svoj vnútorný život a zo zodpovedných sa nikto  nezaujíma, či sa tam nalieva a predáva alkohol maloletým, kto tam fetuje. Nikto pre alkohol neberie rodičov na zodpovednosť, nie ako pri záškoláctve. Tu sa žiada spomenúť jeden paradox v zákonoch. Ak 14 ročné dieťa má neospravedlnené hodiny v škole, tak rodič je zodpovedný za svoje dieťa do tej miery, že ide pred súd. Ale ak ten istý žiak zabije človeka, tak sa vlastne nič nikomu nestane, nikto za zabitie nenesie zodpovednosť. A pri tom je na Slovensku dosť ochotných a schopných ľudí pohnúť rómskym problémom tak, aby boli výsledky viditeľné, ale byrokracia systému im to neumožňuje. Tu by som spomenul konkrétnych ľudí z Poltára OZ ROSA p. Chlpek, p. Kumanová.

       Zo situácie na Slovensku vidieť, že rómsky neriešený problém naberá na sile a škody, ktoré je schopný napáchať budú vyzerať v porovnaní s valiacou sa vodou vo Vrátnej, ako malý potôčik. Preto chceme od mocných Slovenska také vládnutie, aby sa v našej krajine dalo slušným ľuďom slušne žiť.

      MY SME TU DOMA!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?