Sladký spánok opozície, ešte sladší SMERU!!

Autor: Stanislav Martinčko | 15.7.2014 o 14:35 | Karma článku: 12,34 | Prečítané:  1200x

Politický systém aký zavládol v ostatných rokoch na Slovensku v značnej miere pripomína Šípkovu Ruženku a jej sladký spánok.

         Ak by nezainteresovaný občan sledoval výstupy opozície a reakcie vládnucej strany, tak ľahko nadobudne dojem, že politicky život na Slovensku je priam v symbióze opozičných a koaličných síl a len ťažko nájsť niečo, čo by nesúviselo s pozitívnym vývojom zvyšovania životnej úrovne Slovenska. Hlasy, ktoré hovoria o prehlbovaní chudoby, o nebezpečnom ohrozovaní života občanov, o zlej zdravotnej starostlivosti, nízkych platoch a dôchodkoch, o vydieraní zo strany štátu atď., vždy prehlušia ideologické omrvinky, náležite okorenené poslušnými médiami napr. otvorenie kratučkého úseku diaľnice, vytvorenie pár pracovných miest, papierovo znižovanie nezamestnanosti, alebo  prudké zvyšovanie HDP. Pri tejto príležitosti p. premiér nezabúda vyzdvihnúť fakt, že HDP je najvyššie v Európe. Je to síce pravda, ale pravda je, že sa to deje bez viditeľného zvyšovania životnej úrovne tých najbiednejších.

          Spomeňme na to, ako R. Fico pri zvyšovaní slovenskej nezamestnanosti, ktorá atakovala hranicu 15% vždy rád zdôrazňoval a hovoril, že Česi majú historický najvyššiu nezamestnanosť, ktorá vtedy atakoval 9% , tie české percentá vôbec nespomínal, samozrejme, že sa mu nehodili, lebo tých 15% bola jeho zodpovednosť. Teraz, keď Česi znižujú nezamestnanosť, tak sa Čechmi nezaoberá vôbec, nakoniec v Čechách pracujú tisíce Slovákov, ktorí si nevedia nájsť vo svojej vlasti prácu.  Štát im však ponúka prácu a hovorí ústami úradníkov, že práce je na Slovensku dosť, len aj tu zabúdajú povedať, že ich mesačná odmena je 60,00 €. Čo by sa stalo, ak by títo zamestnanci štátu, požadovali za svoju prácu tie isté podmienky, aké vyžaduje štát od tých, ktorí zamestnávajú ľudí?? Aké odbory by sa ich zastávali?? Slovenská opozícia sa nemo a tu i tam slabulinkým hlasom ozýva a díva, ako si premiér popíja vínko, ako sa rabuje zo spoločných prostriedkov a namiesto poukazovania na chyby a omyly vládcov a namiesto zjednocovania šíkov,  tak sama sebe kope politický hrob a čaká, že niekto príde a pokropí ich živou vodou. Môže sa však stať, že neskôr už na oživenie nebudú stačiť ani vedrá živej vody.

        Alebo sa to všetko deje oveľa premyslenejšie??

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?