Blahobyt podľa ministra Richtera

Autor: Stanislav Martinčko | 23.6.2014 o 13:33 | Karma článku: 12,15 | Prečítané:  2060x

To, čo predvádzajú sociálni ministri v diskusných reláciách nemá skoro nič spoločné s realitou, ale má veľa  spoločné s vládnou ideológiou, ktorá nesie množstvo znakov z komunistickej ideológie.  

          Aj keď by spomínané televízne diskusie  sociálnych ministrov boli neviem aké plamenné, nič to nemení na fakte, že ľudia na Slovensku nežijú kvalitný život a ani z ďaleka sa nepribližujú k životnej úrovni ľudí vo vyspelých demokraciách ako je napr. susedné Rakúsko, alebo Nemecko. Aké sú tie obrovské rozdiely medzi nami a susedmi sa stačí opýtať tisícok slovenských žien, ktoré opatrujú dôchodcov v Rakúsku. Ako sa cíti minister Richter pri porovnávaní napríklad cien pohonných hmôt, aké sú v Rakúsku s cenami na Slovensku? Aby sme mu to pripomenuli tak ceny pohonných hmôt v Rakúsku sú nižšie ako na Slovensku a to nehovoríme o mnoho iných veciach. A aké sú platy a dôchodky to mu nepripomíname, to by mal vedieť a vedieť by mal aj to, že sociálna vláda je pri moci od roku 2006 doteraz a zreteľné výsledky vládnutia nie sú zreteľné. V súčasnej dobe sa občanom žije ešte horšie ako pred nástupom sociálnej vlády.  

           Minister Richter a spolu s ním ostatní sociálni ideológovia sa vôbec nezaoberajú životom obyčajných ľudí, hrdia sa s nezamestnanosťou, ktorá sa znižuje administratívnymi zásahmi, lebo keď sa ich opýtane kde sa tých desaťtisíce ľudí zamestnalo, tak ani netušia kde. Pre spoločnosť je veľmi zle, ak na zodpovedných miestach namiesto odbornosti sídli ideológia. Hlavný ideológ chodí medzi svojich nohsledov nahý  a tí mu pritom hovoria aké má krásne šaty. Ale ak  by medzi týchto nohsledov prišiel človek, ktorého nezaujíma ideológia, ale výkon a zodpovednosť, tak mnoho z nich, by sa pratalo z teplých stoličiek preč.

           Život na Slovensku sa zlepší len vtedy, keď do zodpovedných funkcií sa dostanú ľudia schopní a zo schopnosti týchto ľudí bude ťažiť celé Slovensko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?