Slovensko a banánová republika!

Autor: Stanislav Martinčko | 9.4.2014 o 14:29 | (upravené 9.4.2014 o 14:38) Karma článku: 8,59 | Prečítané:  1156x

Všetci dobre vieme, že na Slovensku nepestujeme banány, ale systém, ktorý funguje má veľmi blízko k tomu, že banány, ako také visia skoro nad každou fabrikou.

Štát svojou neodbornosťou, nekompetentnosťou a chybou v zákonoch dovoľuje sa správať k ľuďom v biznise, ako k ľuďom, ktorí práve zliezli z banánovníkov. V tejto krajine, kde vládne všadeprítomná korupcia, rodinkárstvo a straníckosť sa doslova pošľapávajú základne ľudské práva, ako je právo na život v slušnej a dobre spravovanej krajine. Naši čelní predstavitelia sa veľmi radi po Slovensku rozvážajú vo vládnych limuzínach schovaní za tmavými sklami a tu i tam sa uskutoční aj výjazdové zasadnutie vlády, kde sa poslušným rozdávajú milióny. V skutočnosti však naše Slovensko neriadia a nevedú tak, aby tu mohli byť ľudia šťastní a pyšní na svoju vlasť. Takémuto riadeniu sa zvykne hovoriť aj bačovanie! Stáva sa už pomaly národným športom neplatenie faktúr, neplatenie za prácu a vinou štátu sa tisíce rodín postávajú do zúfalej situácie a štát, ktorý sa tvári ako sociálny, sa len bez záujmu prizerá. Prizerá sa na to, ako cez zlý konkurzný a reštrukturalizačný zákon sú orabovaní tisíce poctivých robotníkov a podnikateľov, ktorí sa už nevedia a nevládzu postarať o svoje rodiny a musia sa pozerať na biedu okolo seba a bohatstvo nedotknutých.

Slovensko sa pomaly, ale isto nevládze pozerať na to, v akej a kým spravovanej krajine žijú. Do kedy budú Slováci ešte trpieť, do kedy budú zohýnať chrbta pred tými, ktorí im to neskutočne trápenie im a ich rodinám spôsobujú!?

Na Slovensku sa okrem povstania nezačala žiadna revolúcia, ale zdá sa, že prestane platiť aj to pravidlo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?