Slovensko a banánová republika!

Autor: Stanislav Martinčko | 9.4.2014 o 14:29 | (upravené 9.4.2014 o 14:38) Karma článku: 8,59 | Prečítané:  1167x

Všetci dobre vieme, že na Slovensku nepestujeme banány, ale systém, ktorý funguje má veľmi blízko k tomu, že banány, ako také visia skoro nad každou fabrikou.

Štát svojou neodbornosťou, nekompetentnosťou a chybou v zákonoch dovoľuje sa správať k ľuďom v biznise, ako k ľuďom, ktorí práve zliezli z banánovníkov. V tejto krajine, kde vládne všadeprítomná korupcia, rodinkárstvo a straníckosť sa doslova pošľapávajú základne ľudské práva, ako je právo na život v slušnej a dobre spravovanej krajine. Naši čelní predstavitelia sa veľmi radi po Slovensku rozvážajú vo vládnych limuzínach schovaní za tmavými sklami a tu i tam sa uskutoční aj výjazdové zasadnutie vlády, kde sa poslušným rozdávajú milióny. V skutočnosti však naše Slovensko neriadia a nevedú tak, aby tu mohli byť ľudia šťastní a pyšní na svoju vlasť. Takémuto riadeniu sa zvykne hovoriť aj bačovanie! Stáva sa už pomaly národným športom neplatenie faktúr, neplatenie za prácu a vinou štátu sa tisíce rodín postávajú do zúfalej situácie a štát, ktorý sa tvári ako sociálny, sa len bez záujmu prizerá. Prizerá sa na to, ako cez zlý konkurzný a reštrukturalizačný zákon sú orabovaní tisíce poctivých robotníkov a podnikateľov, ktorí sa už nevedia a nevládzu postarať o svoje rodiny a musia sa pozerať na biedu okolo seba a bohatstvo nedotknutých.

Slovensko sa pomaly, ale isto nevládze pozerať na to, v akej a kým spravovanej krajine žijú. Do kedy budú Slováci ešte trpieť, do kedy budú zohýnať chrbta pred tými, ktorí im to neskutočne trápenie im a ich rodinám spôsobujú!?

Na Slovensku sa okrem povstania nezačala žiadna revolúcia, ale zdá sa, že prestane platiť aj to pravidlo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?