Cnostný kšeft Harabina a Fica

Autor: Stanislav Martinčko | 8.4.2014 o 14:54 | Karma článku: 15,98 | Prečítané:  303x

Slovenská spravodlivosť a súdna moc nemá len tú moc, ako potrestať nezákonné chovanie jednostlivcov a posielať ich do väzenia, ale má aj tú krajšiu tvár, kedy na rozhodnutiach súdu sa dá enormne zarábať.

Jednoduchý človek a môže byť hocijako čestný, môže žiť aj taký život a môžu sa mu mnohokrát uprieť jeho práva na slušný život. Nie raz sa však stane, že pričinením štátu stratí aj to najcennejšie čo má a to je holý život. Jeho šanca, že svojou žalobou na štát niečo vysúdiť je skôr sen ako skutočnosť a aj keď sa mu podarí niečo vysúdiť, tak sú to len zvyčajne nejaké drobné.

Občan Slovenska jednoducho nemá šancu vysúdiť aj za stratu života blízkeho, alebo za zničenie zdravia toľko, koľko dokážu vysúdiť na slovenských súdoch Š. Harabin a R. Fico a pritom týmto dvom pánom nejde zďaleka o život, alebo zdravie.

Títo páni dokážu zarobiť na iných veciach a to je cnosť. Táto ich cnosť je nimi cenená a súdmi priznaná niekoľkonásobne vyššia ako ľudský život. Neveríte? Stačí spomenúť baníkov z Handlovej, výbuch v Novákoch, kde odškodnenie za stratené životy bolo niekoľkonásobne NIŽŠIE ako cnosť Š. Harabina a R. Fica. Funkcia na Slovensku prináša okrem výhod finančných a korupčných aj veľkú výhodu cností. Takáto cnosť funkcií má za následok nadraďovanie cnosti nad ľudský život a stáva sa za pomoci súdov zdrojom obrovských príjmov, ostatní občania, ktorí sa im na to skladajú a zabezpečujú cnostným blahobytný život mnohokrát nemajú čo do úst. Aj nedávne vyhlásenie Š. Harabina, že si bude nárokovať spätné vyplatenie mzdy za to, že vykonával dve funkcie je viac ako zarážajúce a to sa v tomto prípade nejedná o nijaké drobné.

V tejto súvislosti by občanov Slovenska určite zaujímalo, ako by sa skončili spory robotníkov napr. na stavbe, kde jeden šikovný majster robí aj päť odborných prác. Aj on môže od štátu žiadať spätné zaplatenie mzdy? Cnosť v súdnych sporoch rád využíva aj R. Fico, tu by sme spomenuli karikatúru krčnej chrbtice, za ktorú tiež vysúdil nemalú sumu.

Teraz by už mohla nasledovať už len Kelíška.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?