Komjatice a súdy

Autor: Stanislav Martinčko | 25.3.2014 o 13:13 | (upravené 25.3.2014 o 13:19) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  179x

situácia na slovenských súdoch je vo veľkej miere podobná ako u ministra Jahnátka a kopíruje slávnu obec Komjatice, ktorá však nie je osamotená, ale už dávnejšie implantovaná do celej spoločnosti.

 

Toto dehonestujúce pravidlo, ktoré ničí nie len hospodársky a spoločenský rozvoj, ale zasahuje aj do súdnej moci, kde predsedovia krajských súdov na Slovensku sú ešte vo všelijakých funkciách a rozhodujú o budúcich sudcov nie na základe odborných a morálnych vlastnosti, ale na základe Komjatíc.

Takéto rodinné klany majú potom záujem nie na zveľaďovaní justície a práva, ale na zveľaďovaní rodinného majetku, ktorý je zväčša napísaný na blízke osoby, ktoré sú bielymi koňmi v konkurzoch a sporoch. Mnohí z týchto ctihodných predsedov súdov svoj blahobytný život žijú na vysokej úrovni, nemusia nikomu skladať účty, alkoholom zapíjajú úspešné pracovné dni (súdne spory) a mnohí v alkoholovom opojení pokračujú aj doma. Toto sú len odrobinky z toho, čo sa deje v našom súdnictve, kde predseda Najvyššieho súdu, hovorí, že na Ústavnom súde sú zlodeji, preto by bolo zaujímavé vedieť, či budúci ústavní sudcovia spĺňajú aj tento predpoklad, aby sa tam náhodou nestratili.

Ozajstnú radikálnu zmenu súdov môže zmeniť len nová generácia politikov, ktorá sa zdá, začína pomaly zhromažďovať v nových politických stranách, ktoré na Slovensku vznikli, alebo vzniknú.

Dúfajme, že na Slovensku sa slová štátnej hymny prejavia aj v skutočnosti a konečne nastolia poriadok nie len na súdoch ale aj v celej spoločnosť.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?