p. Kažimír, Juraj Jánošík a daňové licencie

Autor: Stanislav Martinčko | 4.12.2013 o 13:17 | Karma článku: 18,58 | Prečítané:  888x

Pred časom na stretnutí s občanmi Martina R. Fico z tribúny prehlásil, že Juraj Jánošík bol prvý slovenský sociálny demokrat a tým pádom je vzor pre SMER-SD.

Členovia SMERU-SD zvyknú svojho predsedu poslúchať, preto im nerobí problém sa podľa vzoru Jánošíka aj správať.

Ako je z legiend o Jánošovi známe, že bohatým bral a chudobným dával a tiež, že súkno meral od buka do buka. Ak máme hodnotiť daňové licencie podľa tohto vzoru, tak minister Kažimír len trocha zmenil poradie slov a teraz to vychádza, že chudobným berie a bohatým dáva, meranie od buka do buka zostáva zachované. Hovorí, že na Slovensku je 60% firiem, ktoré tým, že nevytvárajú zisk neplatia žiadne dane a každý podnikateľ ide podnikať na to, aby vytváral zisk, to je samozrejme.

Keby si pán minister dal aj tú námahu, tak by zistil, že na jednom dvore, alebo v jednej kancelárií sídli aj 100 firiem a za všetkými je ten istý  konateľ napr. aj zberateľ lykožrútov ich mal 80, zistil by, že tí, čo platia odvody, mzdy, réžiu potrebnú na podnikanie sú ozaj na hrane a nezaslúžia si aby sa na nich pozeralo, meralo len tak od buka do buka. Právom si tí podnikatelia môžu myslieť, že štát berie chudobným a z vybranými peniazmi negazduje ale ich prehajdáka napríklad aj na nadmerné odpočty DPH.

Ak si minister daňovými licenciami berie príklad z Rakúska, mal by preto porovnávať podnikateľské prostredie tam a na Slovensku a hlavne si brať príklad zo systému, ktorý funguje, je v ňom poriadok a vymožiteľnosť práva nezáleží na Jánošíkovi ale na dodržiavaní práva a zákonov, ktoré sú pre každého rovnaké.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?