božia ruka Diega Maradonu a palec pani podpredsedníčky NR SR

Autor: Stanislav Martinčko | 28.11.2013 o 14:51 | Karma článku: 13,93 | Prečítané:  1313x

Keď v roku 1986 na MS vo futbale, ktoré sa konali v Mexiku dosiahol v zápase s Anglickom Diego Maradona gól rukou, nazval túto svoju ruku Božou.

Súčasný parlament nemá Božiu ruku, ale stačí palec pani podpredsedníčky Laššakovej, v ktorom je ukryté vedomie a svedomie vládnych poslancov a podľa tohto palca hlasujú alebo nehlasujú za zákony, ktoré by mali byť na prospech občanov. Ak je NR SR najvyšší zákonodarný zbor, tak je namieste očakávanie, že zákony budú jasné a zrozumiteľné, že budú pre ľudí prospešné.

Zdá sa, že zákony sú nejasné a nezrozumiteľné nie len pre nás občanov, ale žiaľbohu aj pre tých, ktorí hlasujú a neriadia sa pri ich schvaľovaní svojim svedomím, ale najmä palcom pani podpredsedníčky. Napríklad aj včera 27.11.2013 sa okrem iných schválil zákon o rodinných prídavkoch, kde pri záškoláctve sa prídavky na dieťa zastavia a keď žiak začne chodiť do školy, tak ich rodičia dostanú naspäť. To máte tak, ako keby vodiča, ktorý prekročí rýchlosť policajti pokutovali, ale šofér povie, ja sa vrátim späť a nameraný úsek prejdem povolenou rýchlosťou, tak mu policajti pokutu vrátia späť. A to nehovoríme v plnej šírke o zákone hmotnej núdzi, ktorý okrem toho, že problém nijako nerieši, len pričinením tohto zákona urobí z chudobných ľudí ešte chudobnejších.

Zákony preto netreba prijímať vo veľkom počte, kde potom jeden prijatý zákon neguje skôr schválený. Zákony netreba prijímať len pre jednotlivcov ale pre celú spoločnosť, vtedy nebude treba žiadne palce pani Laššákovej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?