čenkovej deti

Autor: Stanislav Martinčko | 31.10.2013 o 12:03 | (upravené 31.10.2013 o 12:09) Karma článku: 12,48 | Prečítané:  1005x

Fraňo Kráľ pri písaní knihy Čenkovej deti iste nemyslel na to, že podobné, keie horšie príbehy ako opísal budú deti, ich rodičia a celé rodiny zažívať na Slovensku aj v roku 2013, za plného rozkvetu budovania sociálneho štátu.

Srdce trhajúce príbehy detí, ktoré televízia markíza pravidelne vysiela v relácií Modré z Neba majú v sebe jedno obrovské PREČO?

Kto a aký systém má na svedomí osudy nevinných detí a rodín, kto je za tento stav zodpovedný? Kto zo zodpovedných sa zaoberá nastavením sociálneho systému, keď nám produkuje tisíce „Čenkovej deti“, koho zodpovedného  trápi, v akom štáte žijeme? KOS vie veľmi dobre, že to nie sú ojedinelé problémy, ale sú to príbehy tisícov rodín, ktoré majú tú česť, že žijú v sociálnom štáte, ktorý na tých najslabších občanov kašle.“ Čenkovej deti“ sú len pravdivým príbehom súčasnosti. Kto týmto deťom vysvetlí, aký typ sociálneho štátu sa na Slovensku buduje? história Slovenska nie je tak dlhá, že nevieme, že budovatelia akéhokoľvek typu štátu vždy len klamali, preto aby štát, aký budujú sladkými a plamennými prejavmi zažívali na vlastnej koži. Takto klamali tí, ktorí hovorili o budovaní komunizmu, opisovali komunizmus ako spoločnosť, kde sa bude žiť všetkým báječne, všetko bude akože zadarmo, v skutočnosti tento báječný život zažívali len tí, ktorí nám z tribún znudene kývali, Táto úzka skupina budovateľov komunizmu, komunizmus žili v skutočnom živote. Mali zadarmo potraviny – stačilo poslať šoféra do mäsokombinátu, hydinárne atď.., a ten len povedal, že ho posiela súdruh Žinčica z OV, MV, KVKSS a kufor sa napakoval potrebným tovarom a šofér to zaniesol domov, samozrejme bez zaplatenie, kým budovatelia komunizmu mrzli na zastávkach električiek do práce, súdruhov Žinčicov odvážali do práce vykúrené 613-tky, mali tým pádom dopravu zadarmo, lebo šoféri plnili tie sté úlohy aj pri vození rodinných príslušníkov do školy, či práce. Zdravotná starostlivosť bola tiež len pre vyvolené pavilóny, kde bol málokedy problém s liekmi, deti mohli študovať na prestížnych školách zadarmo, kým budovatelia komunizmu museli na hraniciach stáť v šóroch a strpieť mnohokrát arogantné správanie colníkov, užívatelia komunizmu prechádzali, cez hranice bez čakania, ešte sa im salutovalo. To je len veľmi minimálny pohľad o budovateľoch a užívateľoch komunizmu. Teraz sa na Slovensku znova buduje iný štát – sociálny, ktorý má tie isté znaky ako budovanie komunizmu. Hovoria o ňom najmä tí, ktorí sociálny štát zažívajú na vlastnej koži, lebo títo majú už luxusné bývanie, kým budovatelia o sociálnom luxuse môžu len snívať, majú luxusné autá, luxusné oblečenie, luxusné dovolenky, luxusné platy, na rukách hodinky za státisíce, vlastnia luxusné hotely, jachty atď.., môžu si kúpiť zdravotnú starostlivosť, lieky, ich deti môžu navštevovať drahé súkromné školy – skrátka žijú si luxusný životom o akom sa státisícom Slovákom a budovateľom sociálneho štátu ani nesníva. Prednosť užívateľov sociálneho štátu, je len balamutiť občanov plamennými prejavmi, držať ich v ilúzií o báječnom živote v sociálnom štáte aby o ten luxus nemuseli prísť, tak občanov klamú. Sociálny štát je len zámienka, skutočnosť sú Čenkovej deti.

Do kedy??

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?