pár viet občanom

Autor: Stanislav Martinčko | 30.10.2013 o 13:15 | (upravené 30.10.2013 o 13:21) Karma článku: 5,31 | Prečítané:  585x

Doterajšia politika priniesla Slovensku permanentnú politickú vojnu, ktorá vinou ľudí, ktorí sa politikou zaoberajú rozdelila kamarátov, rodiny, bratov, rodičov i deti.

Túto politickú vojnu ma na svedomí fakt, že na Slovensku sa nedodržiavajú politické princípy, kompromis a vytráca sa z nej ľudskosť a do politiky sa dostávajú ľudia, ktorí nemajú v úmysle spravovať veci verejné.

Víťaz volieb si prisvojuje neomylnosť, nedotknuteľnosť a Slovensko považuje za korisť, výhod funkcií, štátnych zákaziek a nie ako službu občanom. Z tohto dôvodu politika na Slovensku nepočúva občanov, ale načúva len straníkom a nevidí, že aj medzi ostatnými občanmi su schopní, ktorí majú len tú smolu, že nie sú straníci.
Doterajšia politika bola predovšetkým o klamstve a klamaní občanov, politika, ktorá rozdávala bohatstvo Slovenska pár vyvoleným. A takouto politikou doviedli Slovensko ku korupcii, ktorá je nie veľká, ale obrovská a sprevádza občanov od ich narodenia až po kým nezomrú. Korupcia je taká veľká, že na Slovensku sa dá kúpiť spravodlivosť, beztrestnosť, vzdelanie, štátna zákazka a čo je najväčšia tragédia, aj zdravie.

Všetko toto umožňuje to, že verejná mienka, ktorá sa pokladá za jednu z najvyšších vymožeností demokracie je nerešpektovaná a činmi politikov je doslova pošliapaná. V tom lepšom prípade, si aj niektorí politici mienku občanov aj všimnú, ale slúži im len na pobavenie a nové nápady na jej neodhalenie. Moc, ktorú občania dávajú vo voľbách politikom, nesmierne chutí a to dokonca do takej miery, že si ju niektorí vychutnávajú a robia všetko preto, aby ju nemuseli opustiť aj keď sú už neuveriteľne zdiskreditovaní.

Tieto a ešte mnohé iné fakty nedávajú šancu Slovensku mať politiku a politikov, ktorí vidia v politike výhody a nie službu občanom. Je to zrejmé najmä z toho, že žiadny škandál a ani previnenia a poškodenia občanov, a tých bolo v doterajšej politike viac než dosť, aj napriek verejnej mienke prezentovanej najmä cez média neprinútili zodpovedných konať opačne.

Z dôvodu korupcie, nerešpektovania verejnej mienky, si právom občania myslia, že politika je taká a je to vždy len špinavá vec, ktorej sa nedokážu v žiadnom prípade zbaviť. Je na čase, po 20tich rokoch novodobej histórie Slovenska, túto politiku očistiť predovšetkým od politikov ,,ľudí“, ktorí túto politiku robia špinavou. Je na čase, aby do kľudných politických vôd Slovenska prišla búrka vo forme novej politickej strany a ľudí v nej, ktorí nie sú poznačení politikou a majú záujem riešiť veci verejné k prospechu všetkých občanov.

Nastal čas, aby na Slovensku konečne vznikla strana, ktorá si bude svojich občanov vážiť, ktorá dá šancu schopným a zo schopností týchto ľudí bude ťažiť celé Slovensko. Takou stranou bude strana ,,Koalícia občanov Slovenska“, ktorá má takéto ambície a ciele a chce záujem a očakávania občanov splniť a preto touto cestou vyzývame všetkých tých, ktorí majú záujem a predpoklady, aby vznik takejto strany podporili.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?