Smerácke koľajnicové extempore Dúhy a H-Raši!

Autor: Stanislav Martinčko | 21.7.2015 o 14:58 | Karma článku: 10,38 | Prečítané:  1701x

       Výmena koľajníc v Košiciach, ktorá už niekoľko mesiacov znepríjemňuje život státisícom Košičanom a návštevníkom, by za normálnych okolnosti a pod vedením schopných ľudí,

ktorí koľajniciam rozumejú, bola by už minulosťou.

        Nie ako teraz, keď sa nedodržujú termíny dokončenia a Košice stále vyzerajú ako po bombardovaní, čo  má za následok, že Košičania a návštevníci sa po meste motajú hore – dole, pália vo svojich autách jeden z najdrahších benzínov v Európe a primátor Raši, ktorý s veľkou slávou vyhral voľby, sa dnes pred verejnosťou najradšej skrýva, novinárov ignoruje, vedomý si svojej slávy a nedotknuteľnosti. Je všeobecne známy fakt, kto môže a za akých okolnosti v tendry vyhrať štátnu, či mestskú zákazku. Tieto veci si štátostrana úzkostlivo stráži, aby mohli ryžovať len spriaznené firmy, tak je to aj v prípade výmeny koľajníc a firmy Dúha, ktorá je dvorným dodávateľom smeráckych zákaziek, zmluvy s ňou sú podpisované v straníckom duchu, kde voči vlastným sa neuplatňujú penále z omeškania, alebo pokuty  za nekvalitu. Štátostranu vo chvíľach prideľovania zákaziek pramálo zaujíma, či táto firma je na takú stavbu pripravená  strojmi, či ľuďmi, najdôležitejšie je, že zákazka je v správnych rukách. Potom to aj tak vyzerá, ako to majú možnosť sledovať Košičania, že na stavbe sa pracuje  chaoticky  a nesystémovo. Pána primátora z takých vecí zrejme hlava nebolí, veď percentá zo štátnych zákaziek boli rozdelené podľa návodu, ktorý niekedy prezentoval na verejnosti R. Fico. Ak by pán primátor mal trocha sebareflexie, o ktorej spieva strana SMER-SD ódy, tak sa pre to utrpenie, ktoré spôsobil státisícom Košičanom i podnikateľom sám zdekoval z funkcie najmä, ak by si prečítal dnešný  Korzár a stĺpček pani  Renáty Némethovej.

Sám určite vie, prečo sa svojej funkcie, ktorú nezvláda drží zubami - nechtami, možno aj by sa chcel zdekovať, ale strana mu to nedovolí, najmä nie teraz, keď sa blížia voľby. R. Raši je člen SMERU-SD, lekár, primátor, poslanec.

        Je pán Raši aj nadutý a arogantný človek?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?