Slovenská minimálna mzda aj minimálny dôchodok je výsmech i hanba sociálneho Slovenska!!

Autor: Stanislav Martinčko | 11.6.2015 o 14:43 | Karma článku: 12,68 | Prečítané:  11427x

     Vie si z nás niekto predstaviť situáciu, keby R. Fico ako premiér Nemecka, alebo Rakúska sa dotrepal so svojou fajkovacou tabuľou k  Brandenburskej bráne v Berlíne, kde by oznámil nemeckým dôchodcom,

že od teraz bude ich minimálny dôchodok za 30 rokov odrobenej práce 270 EUR, či ako oznamuje robotníkom v Nemecku, že ich minimálna mzda bude 400 EUR?

      Vieme však isto, že nemeckí dôchodcovia by zobrali svoje bakule do rúk a pekne by ho z Nemecka hnali a to isté by urobili aj nemeckí robotníci, ktorí by  nelenili a zobrali lopaty do rúk a hnali by takého premiéra až na Slovensko s odkazom, že oni chcú normálne žiť a za svoju prácu nechcú almužnu, ale mzdu, ktorá uživí a zaručí dôstojný život ich rodinám. Keďže z Nemecka, či Rakúska by takého premiéra, ktorý im dáva zarobiť almužnu a dôchodcov necháva živoriť, hnali svinským krokom, tak ho máme na Slovensku my, lebo Slováci sa stále cítia ako porobený národ, na ktorom môžu rúbať drevo a myslíme si, že nám patrí len to, čo nám mocní hodia zo stola. Len nám Slovákom a nie Nemcom môže takýto premiér balamutiť hlavy a zalepovať oči falošnými sociálnymi balíčkami, len nám Slovákom a nie Nemcom môže vládnuť vláda, ktorá dovoľuje rabovať našu krajinu, len nám a nie Nemcom môžu mocní klamať a rozprávať o tom, akú nám robia láskavosť a nútia nás pracovať za 400 EUR mesačne,  či mať dôchodok 270 EUR. Pri životných nákladoch, najmä na potraviny, sa Slovensko  môže smelo porovnávať s Nemeckom, Rakúskom a v cenách za pohonné hmoty sme tieto krajiny aj predbehli. Len u nás a nie v Rakúsku, či v Nemecku si môže vláda dovoliť stavať diaľnice a obchvat Bratislavy v cenách, ktoré ako keby mali obísť celú zemeguľu. To nehovoríme o sociálnych vymoženostiach rakúskych aj nemeckých dôchodcov a akých sa našim dôchodcom  ani nesníva a to aj napriek tomu, že nám vládne sociálna demokracia a falošne hovorí o sociálnom štáte. V Nemecku by kauza Váhostav bola zabudnutá a zodpovední by aj v takých horúčavách, aké sú dnes, nepotrebovali na chládok slnečník. Čakáme, kedy konečne predstúpi pred fajkovaciu tabuľu premiér s nákupným košíkom a ukáže slovenským robotníkom i dôchodcom, čo si môžu za minimálnu mzdu, i dôchodok dovoliť kúpiť nemeckí, či rakúski občania.

     Bolo by načase, aby si slovenskí robotníci aj dôchodcovia zobrali z kolegov v Nemecku, či Rakúsku príklad a zobrali do rúk bakule, či lopaty a dožadovali sa dôstojného života!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?