Je potrebná na Úrade vlády ochutnávačka banánov??

Autor: Stanislav Martinčko | 13.3.2015 o 13:48 | Karma článku: 12,81 | Prečítané:  2880x

Fotografia, ktorá sa objavila v médiách, keď čerstva pracovníčka a asistentka nášho premiéra sa chystá už – už kusnuť do chutného banána vyvoláva otázku, či je potreba platiť z našich dani,  určite nie za malý plat dámu, ktorá dokáže okrem práci asistentky sa zaoberať aj ochutnávaním banánov. 

Vieme veľmi dobre, že najvyšší ústavní činitelia nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí zamestnávajú  tzv. ochutnávačov potravín, ktoré ochutnávaním musia byť v takej kvalite, aby nespôsobila nenáležité zdravotné problémy. Prácu ochutnávačov v minulosti využívali aj panovníci, vrátane kráľov a Slovensko môžeme nesmelo nazvať aj kráľovstvom s prívlastkom sociálne, tak je namieste mať v pracovnom tíme aj človeka s poslaním ochutnávača.  Že taký ochutnávač je osoba dôležitá je vidieť aj z toho, že nová premiérová asistentka nastupuje do vládnej limuzíny za úctivého otvárania dverí inými asistentmi. Vieme, že Úrad vlády v minulosti nakupoval pre mlsné vládne jazýčky všakovaké delikatesy, vrátane najvychýrenejších svetových kulinárskych dobrôt za státisíce EUR. V tejto zmesi všelijakých dobrôt, ktoré prechádzajú ochutnávacou metódou má určite významné zastúpenie aj ovocie a banány, ktoré taktiež potrebujú prejsť kontrolou, aby sa na stôl dostalo výlučne nezávadne ovocie. Ovocie, ako je známe patrí do skupiny zdravej výživy a je doporučované lekármi ho konzumovať vo zvýšenej miere, preto si myslíme, že aj z našich daní platená nie len ochutnávačka banánov, má svoje miesto na Úrade vlády, aby aj svojou troškou prispela k nezávadnemu stravovaniu nášho premiéra. Že v SMERE-SD to myslia a mysleli so zdravou výživou pre našich občanov vážne a zodpovedne je aj nedávna iniciatíva bývalej podpredsedníčky parlamentu Renáty Zmajkovičovej, ktorá sa celou svojou váhou funkcie zasadzovala za zdravé bufety v našich školách.

     Celé to ochutnávanie má na Slovensku aj jeden veľký háčik a to je ten, že kým na Úrade vlády nevedia od rozkoše, čo majú dať do úst, tak tisíce Slovákov sú nie raz v situácii, že nemajú dať čo do úst!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?

TECH

Nemecký fúzny reaktor je o krok bližšie k spusteniu

Do troch rokov chcú udržať skutočnú fúznu reakciu.


Už ste čítali?