Vláda: Náš rozpočet je čoraz lepší!! Ľudia: Náš život je čoraz horší!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 17.12.2014 o 14:51 | Karma článku: 13,55 | Prečítané:  1198x

       Premiér s ministrom financií pyšne hovoria o rozpočte na rok 2015, ako o najlepšom v EÚ a chvália sa, že len štyri krajiny spolu s našim majú rozpočet takých kvalít.

       Samozrejme, že zabudli dodať, že celý tento rok a v budúcom ešte viac plánujú zdierať všelijakými poplatkami  státisíce živnostníkov a ich život sa tak stáva čoraz viac neznesiteľnejším, lebo namiesto pomoci od štátu ich štát len zdiera. Štátna pomoc je dopriata len pár vyvoleným, ktorí aj keď ako v prípade Váhostavu a Doprastavu ožobráčia zákonným spôsobom tisíce drobných živnostníkov o ich vydreté peniaze na výstavbe diaľnic, tak štát týmto vyvoleným znova a znova prideľuje štátne zákazky. Vážená vláda, takým spôsobom možno podnikať len na Slovensku, ale mohli by zmienené firmy takým spôsobom podnikať trebars v Rakúsku, Nemecku, Luxembursku?? Živnostníci týchto zmienených krajín by sa patričným spôsobom postavili proti takým praktikám a zodpovední za tieto praktiky by sa už nemohli uchádzať o štátne zákazky, ale by čelili  trestnoprávnej zodpovednosti. Ale nie len oklamaní Váhostavom a Doprastavom sa majú čoraz horšie. Slovensko je svedkom toho, ako sa štát nestará zodpovedne o choré deti, rodičia týchto detí trpia nie len tým, že sa musia vyrovnávať s hendikepom svojich potomkov, ale musia trpieť a strpieť svoj nerovný boj so štátnymi byrokratickým systémom a v ich ťažkom nerovnom boji im nie raz namiesto štátu, pomôžu jednoduchí občania, ktorí s nimi súcitia a nie je im ľahostajný ich nie raz ťažký osud. Rôznymi zbierkami a inou pomocou suplujú štát, ktorý sa chváli svojim rozpočtom a sociálnou vládou.

Vláda nie je schopná a ochotná pripraviť zmenu sociálneho systému tak, aby sa pomoci dostalo každému, kto je na pomoc odkázaný. Slovensko je malá krajina s tisíckami bezdomovcov, o ktorých sa štát nevie radne postarať. Štát, ktorý sa nevie postarať o núdznych a trpiacich sa zbytočne chváli dobrým rozpočtom.  Občania však vedia a čoraz viac sa dozvedajú, že sociálna vláda sa stará najmä o seba a svojich kamarátov.

          Premiér a minister financií by nemal porovnávať len rozpočty, ale aj životnú úroveň v zmienených krajinách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?