Slovensko nie je právny štát!!

Autor: Stanislav Martinčko | 22.9.2014 o 14:38 | Karma článku: 9,69 | Prečítané:  1089x

        Okrem korupcie, rómskeho problému má Slovensko aj obrovský problém so súdmi a právom, preto občania tento náš štát vnímajú skôr ako štát bezprávny.

Aj terajšie zmeny uskutočnené v justícii majú skôr zmeny kozmetické a nie systémové. Slovenské právo pokračuje v šľapajach, ktoré vyšliapal ešte komunistický režim a ten sa riadil zásadami, že tí ľudia, ktorí majú moc, postavenie a peniaze, tak pre tých je zaručená beztrestnosť a tá väčšia skupina občanov bez postavenia, moci a peňazí má zaručenú šikanu a basu. Tu si uveďme malý príklad: Ak sa prichytí nejaký chudáčisko v lese so suchým konárom na pleci, tak ten sa potresce za krádež mnohomesačným, v horšom prípade niekoľkoročným väzením. Ale ak mocní, vysoko postavení a majúci veľa peňazí ukradnú milióny, tak počnúc  políciou, prokuratúrou a súdmi sa nestalo nič a ďalej sa môže veselo bačovať. Tu tiež uvedieme malý príklad: Gorila, ktorá sa nikdy nevyšetrí, emisie sú v lufte a o predražených štátnych zákazkách a eurofondoch ani nehovoríme. Preto, ak sa nezmení systém tak, že každý bude niesť za svoje činy aj zodpovednosť a to aj trestnoprávnu, tak právo a spravodlivosť sa od občanov bude len vzdiaľovať a aj dve dámy, ktoré sa dostali na čelo Najvyššieho súdu a Súdnej rady budú len ďalšími figúrkami na šachovnici, lebo ďalšia hra sa bude uskutočňovať s tými istými figúrkami. Čo sa takto zmení? Nič!

         Na to, aby sa naše súdnictvo dostalo na úroveň práva a spravodlivosti vyspelých krajín potrebuje radikálne a zásadne zmeny, ktoré môžu uskutočniť len politici a politické strany, ktoré nie sú zaťažené škandálmi a previazané kadejakými sieťami!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?