Aj august ´68 aj august ´14 nás vyháňa z vlasti!

Autor: Stanislav Martinčko | 22.8.2014 o 13:55 | Karma článku: 9,24 | Prečítané:  1247x

Keď v auguste ´68 tanky prinútili státisíce Čechoslovákov opustiť svoju vlasť a museli odísť žiť mimo svoju krajinu, nevedeli, že tak budú musieť robiť aj v auguste ´14.

        Režim, ktorý po tankoch nastal im až na pár výnimiek nikdy nedovolil vrátiť sa späť. Totalitný režim, si svojich občanov nevážil, žil len v svojej propagande o zahnívajúcom kapitalizme a rozkvítajúcom socializme. Tí, čo ostali doma a neohli chrbát živorili na okraji spoločnosti, trpeli nie len oni, ale aj ich rodiny  a deti. Oproti 50-tym rokom mali aspoň tú výhodu, že ich nevešali. Stranícka legitimácia sa stala vysvedčením, ktoré otváralo vstupenku k funkcii a málokedy sa dbalo na odbornosť a čím vyššia funkcia, tým väčšia beztrestnosť. Tento systém spôsobil, že Československo sa svojou úrovňou vzdiaľovalo vyspelému svetu, obohnali nás ostnatým drôtom a nechali nás, aby sme im za to nadšene mávali. Zaostávanie oproti iným  vyspelým krajinám sa stala očividnou. Časy, keď stranícka legitimácia bola vstupenkou k funkcii sa na Slovensko  pomaly vracajú a v týchto rokoch obsadzujú všetky dôležité funkcie v štáte. Čím väčšia funkcia, tým je väčšia beztrestnosť - ako za starých čias! Systém, ktorý toleruje nerovnosť pred zákonom sa začína od skutočnej demokracie vzdiaľovať a je živnou pôdou pre rast korupcie.  Na potlačenie korupcie sa neprijímajú primerané opatrenia, lebo by postihovali najmä tých, ktorí tie opatrenia by mali prijať. O percentách  rozprávajú nie len tí, ktorí sa štátnych zákaziek zúčastňujú, ale hovoria o nich aj najvyšší predstavitelia.

         Ak nás státisíce v auguste ´68 vyhnali zo svojej vlasti tanky, tak v auguste ´14 nás státisíce nevyháňajú síce tanky, ale vyháňa nás systém, ktorý sa nespráva k svojim občanom tak, aby tu mohli slušne žiť a pracovať. Perspektíva najmä pre mladých ľudí je taká, že 70% z nich chce radšej žiť a pracovať mimo svoju vlasť. 

         Mocní Slovenska, nehanbíte sa zato??!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?