Keď baníci v Handlovej zhoreli v pekle za živa, ...

Autor: Stanislav Martinčko | 13.8.2014 o 14:21 | Karma článku: 11,91 | Prečítané:  1231x

         .....tak vláda R. Fica rodinám odsúhlasila odškodné 1 milión SK, teraz 33 000 EUR, ale ak noviny priniesli karikatúru R. Fica, tak ten sa nezdráhal a súdnou cestou vymáhal od novín niekoľkonásobne viac miliónov, teraz EUR odškodné.

       Túto vetu musíme povedať najmä teraz, keď si pripomíname smutné výročie tejto Handlovskej tragédie, kde o život prišlo 20 baníkov, 20 manželov a otcov, ktorí sa z práce už nikdy nevrátili k svojim blízkym. Fakt, že rodinám odškodné za životy ich blízkych bol 1 milión korún nehodnotíme, či to bolo veľa alebo málo, ľudské životy nevie nahradiť a odškodniť žiadna suma peňazí. V tejto súvislosti zaráža skôr to, že politik, ktorý stojí na čele štátu a mal by byť vzorom morálky a charakteru sa nehanbí povýšiť svoju pýchu z funkcie nad ľudský život a pýta si za karikatúru ohromné odškodné namiesto toho, aby sa nad tým pousmial . Mocní Slovenska sa k svojmu národu vôbec nesprávajú tak, aby ľudia nadobudli pocit, že tí hore, sú hore preto, že im život chcú zlepšiť, že chcú krajinu spravovať, aby z nej ľudia neutekali, ako to robili naši predkovia. Naši ľudia v zahraničí totiž vidia, že krajina sa dá spravovať lepšie, ako na Slovensku, že sa v cudzom svete sa majú ľudia lepšie, ako oni doma.

          Príklad odškodnenia baníkov a R. Fica nám jasne dáva príklad toho, že prečo mocní Slovenska sa neboja ničoho  a nikoho, preto sa na Slovensku riadne nevyšetril žiadny škandál, lebo výška morálky a charakteru sa pre celú spoločnosť nastavuje tam, hore.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?