Keď baníci v Handlovej zhoreli v pekle za živa, ...

Autor: Stanislav Martinčko | 13.8.2014 o 14:21 | Karma článku: 11,91 | Prečítané:  1226x

         .....tak vláda R. Fica rodinám odsúhlasila odškodné 1 milión SK, teraz 33 000 EUR, ale ak noviny priniesli karikatúru R. Fica, tak ten sa nezdráhal a súdnou cestou vymáhal od novín niekoľkonásobne viac miliónov, teraz EUR odškodné.

       Túto vetu musíme povedať najmä teraz, keď si pripomíname smutné výročie tejto Handlovskej tragédie, kde o život prišlo 20 baníkov, 20 manželov a otcov, ktorí sa z práce už nikdy nevrátili k svojim blízkym. Fakt, že rodinám odškodné za životy ich blízkych bol 1 milión korún nehodnotíme, či to bolo veľa alebo málo, ľudské životy nevie nahradiť a odškodniť žiadna suma peňazí. V tejto súvislosti zaráža skôr to, že politik, ktorý stojí na čele štátu a mal by byť vzorom morálky a charakteru sa nehanbí povýšiť svoju pýchu z funkcie nad ľudský život a pýta si za karikatúru ohromné odškodné namiesto toho, aby sa nad tým pousmial . Mocní Slovenska sa k svojmu národu vôbec nesprávajú tak, aby ľudia nadobudli pocit, že tí hore, sú hore preto, že im život chcú zlepšiť, že chcú krajinu spravovať, aby z nej ľudia neutekali, ako to robili naši predkovia. Naši ľudia v zahraničí totiž vidia, že krajina sa dá spravovať lepšie, ako na Slovensku, že sa v cudzom svete sa majú ľudia lepšie, ako oni doma.

          Príklad odškodnenia baníkov a R. Fica nám jasne dáva príklad toho, že prečo mocní Slovenska sa neboja ničoho  a nikoho, preto sa na Slovensku riadne nevyšetril žiadny škandál, lebo výška morálky a charakteru sa pre celú spoločnosť nastavuje tam, hore.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?