R. Fico: Rating máme na A! Ľud: Život máme na H!!

Autor: Stanislav Martinčko | 4.8.2014 o 13:05 | Karma článku: 15,01 | Prečítané:  2016x

Zvyčajne sú správy zlé, alebo dobré  a takto môžeme hodnotiť aj správu, ktorú na mimoriadnej tlačovej besede v piatok 1.8.2014  povedal R. Fico. Pre koho je dobrou správou rating A?

        Tejto správe sa potešili najmä majitelia straníckych knižiek, lebo im bolo oznámené, že budú môcť naďalej bezbreho míňať v predražených štátnych zákazkách a nákupoch Slovenskom požičané peniaze, ktoré oni nebudú musieť nikdy vrátiť, ale nechajú to na ďalšie generácie. Vláda namiesto znižovania dlhu a zaťažovania budúcich generácií si radšej  požičiava, ako keby mala lepšie gazdovať.  Je to síce pekné že majitelia straníckych knižiek si cez tieto požičané peniaze zabezpečia blahobytný život sebe i ďalším svojim generáciám, ale čo z toho majú ľudia? Ľudí na Slovensku trápi obrovská nezamestnanosť a sú regióny z 20% až 40% nezamestnanosťou, títo ľudia žijú z ruky do úst a nie raz sa stane, že nemajú ani čo do úst!

Nechceme si ani predstaviť, čo by sa stalo s ekonomikou Slovenska, keby sa zo zahraničia vrátili státisíce Slovákov, ktorí tam pracujú.

         Ako sa dotkne rating A života dôchodcov, ktorí balansujú vinou nízkych dôchodkov na hranici medzi chudobou a biedou a nie raz medzi životom a smrťou, ak im neostáva na potrebné lieky?

        Aké konkrétne kroky na zlepšenie životnej úrovne prinesie rating A slovenským mamičkám, o koľko sa im zvýšia rodinné prídavky tak, aby nemuseli rozmýšľať nad kúpou každého rožka?

       Ako vnímajú rating A státisíce odkázaných na život zo 60 €?

       Ako sa dívajú na rating A tisíce otcov, ktorí drú na diaľniciach a niekoľko mesiacov nevidia žiadnu mzdu a ako vyzerá tak, o značnú časť zarobených a vydretých peňazí vinou slovenských zákonov prídu? Je ešte mnoho sfér života na Slovensku, kde premiérom prezentovaný rating A ani nepáchne.

         Rating A na Slovensko prišiel, ale život ostáva naďalej na H!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?