Preferencie prezidentských kandidátov

Autor: Stanislav Martinčko | 28.1.2014 o 12:12 | Karma článku: 6,29 | Prečítané:  344x

Bolo by zaujímavé vedieť ako by dopadli preferencie kandidátov na prezidenta SR 2014 ak by agentúry položili respondentom napríklad takú otázku - volili by ste za prezidenta občana, ktorý by nadraďoval svoju pýchu z funkcie nad ľudský život?

Réžia prezidentských volieb ,ktorá sa snaží ostatných kandidátov znevýhodňovať sa veľmi nestará o to aké hodnoty prinášajú alebo akú majú minulosť . Podľa tejto réžie by to mal byť kandidát známy nie len doma ale najmä v zahraničí. Mal by si tykať s kde kým, mať známosti a cez tieto známosti vybavovať biznis pre občanov. Sú to zrejme tie hodnoty, ktoré sú známe z Komjatíc a výborne sa osvedčili.

Ak má byť prezident osoba známa nie len doma, ale aj v zahraničí, tak najväčšie predpoklady má v súčasnosti cyklista Peter Sagan, arcibiskup Róbert Bezák. Agentúra Focus alebo iná nech skúsia vybrať respondentov z miliónov divákov ktorí sledujú Tour de France a opýtať sa ich na to koľkí z nich poznajú S. Martinčka alebo iného kandidáta a koľkí poznajú Petra Sagana. Nie len ja by som vyšiel z toho prieskumu v číslach 0,0%. Ľudia v krajinách, ktorými prechádza Tour si nemusia vyberať na post prezidenta aj politika, ktorý im hovorí že nežijú v právnom štáte. to v politike vo vyspelých demokraciách nie je možné.

Slovensko zabudlo ako chutí čistá voda!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?