dýchací prístroj, vybraní ľudia si zaslúžia istoty a paraglajdisti

Autor: Stanislav Martinčko | 13.12.2013 o 13:41 | (upravené 13.12.2013 o 13:47) Karma článku: 20,16 | Prečítané:  260x

Modré z neba (11.12.2013) presvedčivo vypovedalo o sociálnych istotách, ktoré sú na Slovensku len pre vyvolených resp. členov vládnej strany a naplno odhaľuje klamstvo o sociálnom štáte. Rozum ostáva stáť nad zákonom, ktorý platí pre vážne chorého človeka, ako tento  štát už dokáže byť cynický a bezcitný k ľuďom, ktorí za svoj osud vôbec nemôžu, lebo choroba si ozaj nevyberá.

Čo si má myslieť občan o štáte a jeho sociálnej vláde, keď na jednej strane prehajdáka milióny eur, len aby dohodila kšeft svojim kamarátom a sponzorom, platí milióny eur všelijakým poradcom, ktorí radia dobre plateným štátnym úradníkom, čo majú predať alebo čo majú kúpiť, načo potom živíme toľko štátnych úradníkov? Zrejme len pre parádu, keďže nie sú schopní sami rozhodovať a brať za rozhodnutie aj zodpovednosť. Lepšie je mať len teplé miestečko, brať provízie, nebyť zodpovedný a všetko zhadzovať za vetu – nebol porušený zákon.

Štát takýmto a ešte iným spôsobom rozhajdáka milióny eur a keď treba chorému človeku, pomôcť kúpou prístroja, ktorý vie trocha pomôcť lepšie žiť, tak je našim už totalitným režimom vypoklonkovaný za dvere, že nepracuje. Odsúdenia hodný je taký štát a jeho zriadenie, hrôza !! Na druhej strane štát s veľkou pompéznosťou odváža s Iránu parašutistov, ktorí skáču tam, kde nemajú za asistencie láskavého premiéra, ktorý je ochotný za štátne peniaze si robiť propagandu a možno aj námet pre ďalší hollywoodsky trhák :“ Bez parašutistov neodídem“ kampaň na prezidentské voľby už začala. Dopadne ako Maňka??

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?